Yüzme ve sağlığımız üzerinde bir etkisi

Yüzme gibi hareket biçimi pek çok seviyesi vardır, ne yapar, sağlık üzerinde olumlu etkileri insan vücudu. Yüzme neden oluşturulan olumlu değişiklikler biyolojik, sinirler, kaslar, kemik sistemi ve diğer organlar, organ sistemleri, fonksiyonel özellikleri. Trafik çevre su kendiliğinden, ferahlatıcı, canlandırıcı etkisi vardır.

 

Yüzme ve insan sağlığı üzerindeki etkisi

Kan dolaşımını artırmak, geliştirmek, vasküler sesi, uyarır, otonomik reaksiyonlar. Sıcaklık değişimi, mükemmel értornának anlamak mümkündür. Yoğunluk sağlar kör, onu bulmak için, böylece önemli ölçüde yük, kalp ve dolaşım sistemi geliştirmek, onları çalıştıran, yağsız kas kitle, iş ve yüksek düzeyde solunum fonksiyon sonucu. Şifa da önemli bir rol hareket su. Alerjik hastalıklar, bronşiyal astım önlenmesinde önemli bir rol oynar ve su her gün yapılmaktadır.

Fizyolojik fonksiyonları hızlandırır, bağışıklık sistemi daha etkin bir koruma hastalık. Nefes tekniği solunumu artırır, kasları daha güçlü olur. Vücut ısısı daha düşük, hava, su, dar kan damarları, kan dolaşımını hızlandırır, artan kalp oranı sonucu. Bunun nedeni kılcal kan akışının iyileştirilmesi. Pürüzsüz ve hassas yük, nispeten büyük güç tüketimi, ve bu nedenle özellikle çocuklar için yararlı kilolu. Su direnci yüzmek için daha yoğun bir çalışma yapılabilir, daha yeryüzünde.

Daha az gerilim, su gibi hafif bir ısı ve daha az ısınma. Batmaz ve vücut ağırlığı azaltmak ve böylece kurtulmak eklemler sayesinde yaralanma riski. Kilolu ve engelli de tavsiye edilir, çünkü omurga ve kemik küçük bir sürü. Yüzme gelişiminde önemli bir rol oynar, kas sistemi, kas-iskelet sistemi geliştirmek. Çocuk gelişimi ontogenetikus iki kez, önemli bir değişiklik formları geçer. İlk deformasyon önümüzdeki torakal ve servikal omurga eğriliği eğitim. Su genel olarak azaltır özgül ağırlık kolay olacak ışık ayaklarınızı suda yüzen, giderici ile omurga ve alt ekstremite.

Sıvı hareketi ve yatay pozisyon vücut yükünü azaltır omurga esnekliği artırır ve güçlendirir, omurga ve gelecekte yer almak kas. İçerik uyarıları hataları en iyi araçlardan biri, sadece çoğunluğun, ama bunun için büyük bir dikkat verilmelidir. İkinci dönem, kol, kas gelişimi, sık sık gerisinde artırmak için vücut sel tutmak araçları gelişimine neden olabilir. Sistemi organları hareket lezyonlar diğer nedenlerle çoğu zaman başlangıç ve raporlama dönemi eğitim başlar.

Ne fayda getiriyor yüzme

Okulda başlaması ile azalmış hareketlilik, artan psişik bir faaliyettir, ve, bu nedenle, alanı, oturan, sık sık uygun olmayan koltuk. Eğer geliştirmek değil anormal lezyonlar, yanlış duruş ve eylem aşağı doğru hareketi er ya da geç ortaya çıkar. Tüm uçak saggitalis hata onarım (daire iyi, kypholordotikus duruş, artmış lomber lordoz, cumbalı önce),

ve yatay deformasyon skolyoz, yüzme, en etkili biridir. Omurganın fizyolojik kıvrımlarını şekillendirme (hızlı, iyi, tekme yunus), lomber derin hátizmainak kazanç, gerilim, gergin kasları, karın güçlendirmek ve gluteals önemli bir rol oynar her tarzda yelken.

Yüzme değiştirir sistemi beyin gelişimi için çok önemlidir gençler, çünkü büyüme için elverişli kemik yoğunluğunu artırır, kemik, hızlandırmak boyuna büyüme ve dolayısıyla tüm vücudu boyuna büyüme. Kadın-bu, kemik gücü, taşıma kapasitesi, mineral içeriği, yararlı onlar için.

Yaşlılık daha güçlü teherbíróbb, daha iyi kalite kemik gözlenen olanlar boş zamanlarında yüzmek. Vücut omurganın bu kısmı, ilk kez giymek rahat. Lezyon ilk belirtileri 18 yaşından görülebilir. İntervertebral disk bir amortisör gibi çalışan bir tür elastik kabuk, bir jel gibi doldurun. Bu adam biri hassas alanlarda vücut.

Çalışma ağırlığı omurga sütununda destek basıldığında intervertebral diskler için esnek çanta, bir süre sonra sana yorgun, asmak, kaybetme. Devamını yük durumunda jelatin kidudorodhat, davanın yırtık. Bu itecektir omurga, bağ ve sinir uçlarının gözlemlemek, nasıl böyle bir ağrı. Yüzmek aşınma ve yıpranma, yozlaşma hafifletilmiş, bu değer yük omurga intervertebral diskler sıvı emilimi için, geri orijinal şekli dışında vertebra.

Yüzme önemli bir rol oynar duruş geliştirmek için (yüzme, tıbbi ergenlik döneminde skolyoz), bu yüzden değil, ama sadece bir tatil ve rehabilitasyon alanı-bu da yararlı su hareketi. Bu nedenle, kas-eklem bozuklukları, kardiyovasküler sistem, spinal deformite ve yaralanma, ameliyat, ameliyat sonrası da uygundur. Yüzme çok yararlı etkiler solunum yolu. Hidrostatik basınç, zor soluma ve yardım nefes, solunum kasları ve göğüs kasları gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *